Bonbon készítés polikarbonát formában


Bonbont készítenél és a csokoládén kívül a bonbon formák jutottak először eszedbe? A bonbon formák bemélyedésekkel ellátott eszközök, amik segítségével szinte bármilyen alakú bonbon elkészíthetsz. Segítségükkel profi megjelenésű bonbonokat gyárthatsz otthonodban.
Olvass tovább és mindent megtudhatsz a bonbon készítésről polikarbonát formában!


A bonbon készítés polikarbonát formában előnyei

  • A polikarbonát formában készült bonbonok szuper fényesek, sima felületűek és aprólékos mintázatúak. 
  • Sokkal egyenletesebben oszlatják el és jobban tárolják a hőt mint a szilikon formák.  Ha polikarbonát formát használsz, sosem kell tartanod a bonbon felületén a hűtéstől esetlegesen megjelenő matt felületektől.
  • Törhetetlenek és könnyen kivehetőek belőlük a kész bonbonok.
  • Könnyen tisztíthatóak.
  • Tárolhatóak egymásra helyezve is.
  • Egyszerre nagyobb mennyiségű bonbon készíthető egy formával.
  • Könnyű fejre állítani, hogy kicsurogjon belőle a felesleges csokoládé a csokihüvely készítésekor.
  • Könnyű lehúzni róla a felesleges csokoládét.

Bonbon készítéshez szükséges eszközök:

Bonbon készítés polikarbonát formában lépései

  1. A bonbon forma mindig legyen tiszta és teljesen száraz!
  2. A bonbon készítéshez a bonbon alapanyagot, azaz a csokoládét temperálni kell. Ez elengedhetetlen lépés, ugyanis ettől függ hogy az elkészült bonbonok kijönnek-e a polikarbonát bonbon formából. A jól temperált bonbonok a hűtés hatására picit "zsugorodnak", így könnyen kijönnek a szilárd formából. Polikarbonát bonbon formánál célszerű maghőmérőt használni, hogy biztosra mehessünk, pontosan tudjuk mérni a csokoládé hőmérsékletét.
  3. A polikarbonát bonbon formát hajszárítóval kicsit melegítsd át, hogy ne hűtse le túl hirtelen a temperált csokit. Ha ezt a lépést kihagyod, foltos-csíkos bonbonokat kaphatsz.
  4. A bonbonforma mélyedéseit töltsd tele a temperált csokival. A formát párszor üsd hozzá erélyesen a munkapulthoz, hogy a légbuborékok távozzanak. Mikor látod, hogy a csoki a mélyedések szélénél kezd sötétedni (azaz elkezd dermedni), öntsd ki a felesleges csokit a mélyedésekből, és csokoládé kaparóval húzd le róla a felesleget.
  5. A polikarbonát bonbon formát a fordítsd fejtetőre, tedd le egy szilikon gyúrólapra és pár percig hagyd így. Ekkor alakul ki az egyenletes vastagságú csokiburok, és ezzel elkerülhető, hogy a csokiréteg a bonbon tetejénél túl vastag legyen. Eközben finoman ütögesd meg a forma hátulját, hogy biztosan minden felesleg távozzon.
  6. Ha a felesleges csoki kicsurgott és éppen már kezdene szilárdulni a csoki (nem húz szálat), ismét húzd le a felesleget a mélyedések mellől, majd tedd hűtőbe pár perce, amíg a csoki megdermed és készen áll a ganache, praliné vagy egyéb töltelék betöltésére.
  7. A szobahőmérsékletű bonbon tölteléket adagold a mélyedésekbe, ügyelve arra, hogy maradjon hely a lezáráshoz. Tedd hűtőbe, amíg a töltelék be nem bőrösödik..
  8. A talpazás előtt  kb. 5-10 perccel vedd ki a polikarbonát bonbon formát a hűtőből, hogy ne legyen hűtőhideg a forma, mert akkor túl gyorsan szilárdulna rá a csoki. Ennél a lépésnél a lényeg a gyorsaság: a temperált csoki gyorsan megszilárdul (különösen az étcsokoládé). A temperált csokit oszd szét a megtöltött csokihüvelyeken, majd csokoládé kaparóval húzd le a felesleget. Fontos, hogy precízen eltávolítsd a felesleges csokit, különben nem tudnak a bonbonok kipottyanni a formából.

Bonbon készítés polikarbonát formában extra tippek

  • A polikarbonát forma mindig legyen teljesen száraz.
  • Ne érintsd meg a formák mélyedéseit, mert az ujjlenyomatod meglátszódhat az elkészült bonbonok felületén.
  • A polikarbonát formát melegítsd elő hajszárítóval vagy hőlégfúvóval pár fokkal hűvösebbre, mint a termperált csokoládé.
  • A csokoládéval megtöltött bonbon formát ütögesd a pulthoz hogy ne legyenek légbuborékok az elkészült csokoládé hüvely felületén.
  • A töltelék legyen sima és folyós, hogy könnyen kinyomható legyen a habzsákból.
  • A csokoládé betöltésekor ügyelj arra, hogy ne kerüljön töltelék a hüvely felső szélére.
  • Ne töltsd tele a csokoládé hüvelyeket, mindig hagyj kb. 1.5 mm helyet a talpazáshoz.

Akár tömör, akár töltött bonbont készítesz, tedd őket bonbon papírba majd bonbon dobozba . Édes ajándék lesz!

A házi bonbonok készülhetnek étcsokoládé pasztillaból, fehér csokoládé pasztillaból, tejcsokoládé pasztillaból.

Válogass bonbon formáink közül: Félgömb bonbon forma, Húsvéti bonbon forma, Karácsonyi bonbon forma, Konyakmeggy bonbon forma, Bonbon virág forma.

Bonbon készítés szilikon formában >>> 

A Süss Velem kínálatában mindent megtalálsz amire Bonbon készítéséhez szükséged lehet! Rendeld meg és akár 2 nap múlva nálad lehet!>>> 

Összegyűjtöttük neked a Bonbon készítéshez szükséges eszközöket. >>> 

Itt találod a Bonbon alapanyagokat. >>>  

Ezek is érdekelhetnek:

Bonbon készítés alapjai. >>>

Itt olvashatsz egy angol cikket a polikarbonát bonbon formák használatáról >>>

Ezt a képet mentsd el Pinterestre:

Tartalomhoz tartozó címkék: termék tipp